laserowe usuwanie makijażu tatuażu i makijażu permanentnego

Usuwanie makijażu permanentnego i tatuażu

Usuwanie makijażu hover

Usuwanie makijażu permanentnego i tatuażu

Usuwanie makijażu permanentnego

Coraz więcej osób  pojawia się w naszym centrum na konsultacjach w sprawie korekty - naprawy lub całkowitego usunięcia nieudanego makijażu permanentnego.

Na rynku pojawia się coraz więcej osób, które świadczą nieprofesjonalne usługi w zakresie wykonywania makijażu. Wiąże się to z faktem, że rynek szkoleń  jest bardzo rozdrobniony, dziś takie kursy może prowadzić niemal każdy, kto uzna, że wystarczająco dobrze wykonuje makijaż, co za tym idzie ich poziom w Polsce jest często bardzo niski. Po takich nieprofesjonalnych kursach niedoświadczone osoby zaczynają na własną rękę eksperymentować na nieświadomych klientkach. Finał jest łatwy do przewidzenia. Na szczęście doświadczone linergistki umieją często pomóc w takich sytuacjach.

Usuwanie tatuażu

Odwiedza nas też coraz więcej posiadaczy niechcianych tatuaży, którzy wybrali mało profesjonalne studio i tatuaż wygląda źle lub popełnili błąd w młodości i chcą się go wreszcie pozbyć. Często jzdarza się i tak, że makijaż permanentny, który powinien być zabiegiem czasowym (znika po 2-4 latach ze skóry) został wykonany zbyt głęboko lub przy użyciu pigmentów do tatuażu (w makijażu permanentnym pracuje się specjalnie do tego stworzonymi barwnikami) i taki makijaż jest tatuażem na całe życie. Twarz z wiekiem się zmienia. Pojawiają się zmarszczki, opadają brwi, powieki i kąciki ust i taki tatuaż po czasie nie wygląda już dobrze na dojrzałej twarzy, zmienia się jego kształt, nie wspominając o kolorze.

Na szczęscie problem z niechcianym makijażem permanentnym i tatuażem da się rozwiązać.
 

Jak działa laser do usuwania tatuażu, makijażu permanentnego?

Działanie lasera do usuwania tatuażu czy makijażu permanentnego polega na rozbijaniu cząsteczek barwnika na mniejsze cząsteczki, w wyniku czego barwnik stopniowo jest eliminowany ze skóry przez naturalne zdolności regeneracyjne organizmu i w efekcie jaśnieje.

Jaki laser jest najlepszy do usuwania niechcianych pigmentacji?

W chwili obecnej najskuteczniejszym laserem na rynku jest laser Q Switch. Nieco bardziej zaawansowanym technologicznie laserem Q Switch jest laser PIKOSEKUNDOWY. Postaramy się wyjaśnić różnice między tymi urządzeniami.

Długość impulsu i moc

Laser Q Switch to laser, którego impuls (czas działania wiązki laserowej na skórę) jest bardzo krótki i trwa zaledwie kilka nano sekund (1 nanosekunda jest milion razy krótsza od 1 sekundy). Dzięki tak krótkiemu impulsowi można zastosować wysoką moc i przy odpowiednio wykonanym zabiegu skóra nie ulega poparzeniu. Tatuaż polega na tym, że cząsteczki pigmentu są na tyle duże, że nasz organizm je otorbia separując od zdrowej skóry i pozwala im pozostać w skórze na zawsze. Laser rozrywa otorbienie rozbijając pigment na mniejsze cząsteczki - tworzy mikroskopijny "wybuch". Podczas kolejnych sesji te mniejsze już cząsteczki rozbijane są na jeszcze mniejsze i stopniowo barwnik jest eliminowany ze skóry. 

Laser PIKOSEKUNDOWY jest również laserem Q Switch, ale tu impuls mierzony jest już w pikosekundach (1 pikosekunda jest bilion razy krótsza od 1 sekundy). Dzięki tak krótkiemu impulsowi można zastosować dużo wyższą moc niż w laserze Q Switch i tym samym uzyskać lepsze efekty z mniejszą traumą dla skóry. Laser rozbija cząsteczki pigmentu niemal na "proszek", który z łatwością jest eliminowany ze skóry przez nasz organizm. Robi to więc szybciej niż klasyczny Q Switch.

Wielkość plamki

Dodatkową różnicą pomiędzy dwoma omawianymi laserami jest wielkość plamki, czyli powierzchni na jaką działa wiązka laserowa. W przypadku klasycznych urządzeń Q Switch, które w większości wykorzystywane są w gabinetach makijażu permanentnego czy tatuażu taka plamka ma 1 max 4 mm, czyli jest bardzo mała. Większość energii kumuluje się w środku plamki co w praktyce oznacza, że przy usuwaniu brwi permanentnych musimy wykonać ok 100 strzałów na jednej brwi by tą małą powierzchnią (plamką) móc objąć cały barwnik. W przypasku lasera PIKOSEKUNDOWEGO plamka jest dużo większa - może mieć nawet 10mm. Technologia jest tu bardziej zaawansowana i energia lasera rozkłada się równomiernie na całej jej powierzchni, co za tym idzie wystarczy wykonać tylko ok 10 strzałów by objąć barwnik na 1 brwi. Zabiegi są więc dużo szybsze i zdecydowanie mniej obciążające dla skóry. W przypadku klasycznego lasera Q Switch często występuje obrzęk, może dojść do przerwania ciągłości naskórka, dłuższego procesu gojenia w skrajnych przypadkach powstania blizn. Przy użyciu lasera PIKOSEKUNDOWEGO skóra zazwyczaj tylko delikatnie puchnie i proces rekonwalescencji jest bardzo krótki co ma olbrzymie znaczenie dla codziennego funkcjonowania naszych Klientów.

Nie można jednak jednoznacznie powiedzieć, że laser pikosekundowy jest lepszy od klasycznego lasera Q Switch. Lasery dostępne na rynku mają różne parametry. Są lasery dobre jakościowo i słabe jakościowo i może być tak, że dobrej jakości laser Q Switch będzie lepszy niż słabej jakości laser pikosekundowy. Dlatego warto wybierać gabinety, które specjalizują się w usuwaniu niechcianych pigmentacji, mają bogate doświadczenie i dysponują dobrym sprzętem.

Dzięki naszemu doświadczeniu, umiejętności przeprowadzenia odpowiedniego wywiadu z Klientem, często specjalnego testu podczas pierwszego zabiegu jesteśmy w stanie operować różnymi sprzętami (posiadamy 3 różne lasery) w sposób umożliwoający największą efektywność zabiegową. Dysponujemy również specjalnym urządzeniem chłodzącym, które ma olbrzymi wpływ na kondycję skóry podczas usuwania tatuażu z dużych powierzchni.

Ile zabiegów potrzeba aby usunąć tatuaż, makijaż za pomocą lasera?

Liczba zabiegów i ich skuteczność zależy od „jakości” wykonanego makijażu – od tego jak głęboko został wykonany, od użytych barwników od jego kształtu oraz od indywidualnej reakcji organizmu. Niekiedy zdarza się, że już po jednym razie mamy efekt pożądany, zazwyczaj jest to jednak kilka sesji (2-6). Na ilość zabiegów ma wpływ jakość lasera. Im lepszy laser tym mniej zabiegów i są one mniej bolesne. Na skuteczność terapii ma również, a może przede wszystkim wpływ doświadczenie osoby wykonującej zabiegi. Dlatego warto korzystać z usług gabinetów, które wykonują zabiegi od wielu lat. W naszym centrum zabiegi laserowe wykonujemy od wielu lat. Nasi specjaliści mają za sobą setki wykonanych zabiegów, które w większości przypadków kończą się 100% sukcesem. Zdarzają nam się jednak i trudne przypadki, kiedy makijaż permanentny można tylko rozjaśnić i nie udaje nam się go pozbyć do końca. Jest to związane z użyciem podczas zabiegu jasnego pigmentu - dwutlenku tytanu, z którym laser sobie najczęściej nie radzi. O ile makijaż permanentny usuwamy zazwyczaj w 100% to celem usuwania tatuażu (zwłaszcza dużego) jest najczęściej rozjaśnienie go w celu pokrycia kolejnym tatuażem. Małe amatorskie tatuaże usuwamy do końca. Nie każdy wie, że taki amatorski tatuaż jest zdecydowanie łatwiej usunąć niż ten wykonany w profesjonalnym studiu. Skuteczność zabiegów zależy również o koloru tatuażu, zdecydowanie łatwiej usuwa się czarne tatuaże.

Efektywność laserowego usuwania tatuażu, makijażu permanentnego.

Dziś laser jest w stanie rozwiązać większość problemów, wynikających z nieodpowiedniej mikropigmentacji. Jesteśmy nim w stanie usunąć pigment z:

  • ust - klientka musi liczyć się z możliwością czasowej zmiany koloru na ciemniejszy - szaro granatowy odcień; dzieje się tak wyłącznie w przypadku kiedy do makijażu permanentnego użyto chłodnego odcienia pigmentu, laser eliminuje najpierw czerwony kolor z pigmentu, który jest składową barwnika do makijażu permanentnego, a pozostawia odcień niebieski, dodawany do barwnika by uzyskać chłodny kolor, który usuwany jest podczas kolejnej sesji zabiegowej, podczas pierwszej sesji wykonujemy test, na podstawie którego sprawdzamy czy usta zciemnieją podczas zabiegu i klientka podejmuje decyzję), bardzo często przy użyciu lasera ikosekundowego udaje nam się podczas jednego zabiegu usunąć oba kolory - czerwony i niebieski i klientka nie jest narażona na spędzenie 4 tygodni z ciemnymi ustami,
  • powiek - możemy usunąć cały eyeliner, zbyt opadającą końcówkę kreski czy nawet migrację (rozlanie się pigmentu pod skórą w postaci cienia na powiece) z powiek, do której dochodzi, gdy praca igły jest zbyt agresywna, tu niezbędne są specjalne nakładki w różnych rozmiarach dostosowanych do różnych wielkości oczu zabezpieczające gałkę oczną przed światłem lasera i duże doświadczenie osoby wykonującej zabiegi, 
  • brwi – czerwienie redukowane są w zasadzie podczas jednego zabiegu - ciepły kolor zamienia się w brązowo szary, jeśli kształt jest odpowiedni można przyciemnić brwi nowym makijażem permanentnym, jeśli nie - potrzebne są kolejne sesje usuwające kolor ze skóry; ciemne granatowe brwi potrzebują nieco większej ilości sesji, ale efekty są zazwyczaj zadowalające.
  • ciała - tatuaże, tu wymagane jest specjalne urządzenie chłodzące podczas zabiegów by nie doprowadzić do poparzenia skóry.

Podczas usuwania makijażu permanentnego ważna jest ilość przeprowadzonych zabiegów, jakość pigmentów, głębokość pigmentacji, rodzaj skóry, indywidualna reakcja na działanie lasera.

Lasery rzadko radzą sobie z usuwaniem jasnego pigmentu - dwutlenku tytanu. Jest on najczęściej stosowany przez niedoświadczone linergistki w celu zakamuflowania zbyt ciemnej czy krzywej pigmentacji. Najczęściej w ten sposób "zamalowywane są" końcówki brwi, zbyt grube lub opadające kreski, kontur ust wykonany poza czerwienią wargową. Niestety coraz częściej trafiają do nas osoby, u których pigment kamuflujący wykonany został w celu poprawienia urody przy zabiegach rozjaśnienia cieni pod oczami czy rozświetlenia nad ustami mającego na celu ich optyczne powiększenie.

Doświadczone linergistki wiedzą, że takich zabiegów NIE MOŻNA wykonywać i zawsze mają konsekwencje w przyszłości. Dwotlenek tytanu ma większą  cząsteczkę i jest mocno otarbiany przez organizm co powoduje, że zostaje już w skóze do końca życia, co więcej zmienia kolor z cielistego na żółty i po czasie wygląda jak nieestetyczna plama. Niestety Klientki nie zdają sobie z tego sprawy i często nieświadome kładą się na fotele niedoświadczonych linergistek w nadziei, że problem makijażu zostanie skutecznie rozwiązany. Im więcej kamuflażu, tym trudniej jest z usuwaniem takiej nieudanej pigmentacji.

Remover

Jasne pigmenty mogą być usunięte ze skóry poprzez zastosowanie specjalnego preparatu - removera, który implementowany za pomocą igły do makijażu permanentnego na odpowiednią głębokość skóry jest w stanie wydobyć pigment, wyciągnąć go na powierzchnię do strupka, który tworzy się na skórze po jego użyciu, i wraz z jego odpadnięciem spowodować wyeliminowanie również część koloru. Zazwyczaj jeden zabieg nie jest wystarczający. Z naszego doświadczenia wynika, że optymalne efekty uzyskuje się przy max 3 zabiegach. Pomiędzy kolejnymi zabiegami wymagane są coraz dłuższe przerwy (nawet do 8-12 miesięcy) by skóra miała szansę na właściwą regenerację. Nieodpowiednie wykonanie zabiegu może prowadzić jednak do powstania blizn.

Jesteśmy firmą specjalizującą się w laserowym usuwaniu tatuażu i makijażu permanentnego. Dysponujemy kilkoma różnymi laserami i dobieramy terapię indywidualnie do każdego klienta. Dzięki naszemu doświadczeniu zapewniamy bezpieczeństwo zabiegów i efekty. Cena zabiegu laserowego usuwania tatuaży zależy od powierzchni tatuażu, jakości jego wykonania, głębokości, czy użytych barwników. Serdeczenie zapraszamy na zabiegi laserowego usuwania tatuażu i makijażu permanentnego do naszego centrum w Julianowie koło Warszawy. Serdecznie zachęcamy do kontaktu z nami. Usuwamy praktycznie wszystkie tatuaże, usuwamy makijaż permanentny ust, brwi, a nawet kresek. Dzięki laserowemu usuwaniu tatuażu i makijażu permanentnego możemy przywrócić naturalność wyglądu i pozbyć się nieudanych pigmentacji.

Zalecenia po laserowym usuwaniu tatuażu, makijażu permanentnego

Bezpośrednio po zabiegu na skórę aplikowany jest preparat, który przyspiesza proces gojenia się skóry. Sygerujemy zakup specjalnej ampułki z ww preparatem do pielęgnacji domowej i stosowanie go 3 razy dziennie przez pierwsze 3 dni po zabiegu.

Przez pierwsze 24 godziny po laserowym usuwaniu tatuażu, makijażu permanentnego należy:

  • miejsce poddane zabiegowi traktować ze szczególną ostrożnością;
  • nie dotykać ani nie masować miejsc poddanych zabiegowi, jeśli doszło do przerwania ciągłości naskórka można delikatnie osuszać skórę jałowym wacikiem i dezynfekować Octaniseptem co kilka godzin do czasu kiedy nie zacznie tworzyć się strupek, po zdezynfekowaniu miejsca zabiegu aplikujemy preparat do pielęgnacji domowej;
  • zachować wysoką higienę dłoni, istnieje bowiem duże ryzyko wtórnego zakażenia jeśli doszło do przerwania ciągłości naskórka;
  • unikać wzmożonego wysiłku fizycznego oraz gorących kąpieli;
  • ochładzać powierzchni gdzie był wykonywany zabieg, suchymi okładami;
  • unikać spożywania alkoholu;
  • nie nakładać makijażu w obszarze objętym zabiegiem.

Jeśli doszło do przerwania ciągłości naskórka i utworzył się strupek, po ok 3 dniach powierzchnia zaczyna swędzieć i złuszczać się, można wtedy zastosować Bephanten do czasu kiedy brwi w 100% się wygoją.

Przez cały okres dłuższy niż 24 godziny po laserowym usuwaniu tatuażu, makijażu permanentnego nie zaleca się:

  • korzystać z sauny, basenu, krioterapii, siłowni przez okres 2 tygodni (do momentu wygojenia się miejsca zabiegowego);
  • korzystać z solarium przez okres 6 tygodni przed zabiegiem oraz 6 tygodni po zabiegu - nie stosowanie się do tej zasady grozi powstaniem przebarwień oraz poparzeniem skóry;
  • poddawać silnej ekspozycji słonecznej przez okres 6 miesięcy, należy stosować krem z filtrem minimum SPF50;
  • poddawać się zabiegom peelingu chemicznego i mechanicznego, stosować toników na bazie alkoholu oraz kremów z kwasami owocowymi i witaminą A przez okres 4 tygodni od zabiegu;
  • przemywać obszaru objętego zabiegiem preparatami z zawartością alkoholu (dopuszczalny jest Octanisept)
  • Kolejny zabieg z użyciem lasera można wykonać po upływie 4-6 tygodni. Każdorazowo termin wyznaczany jest przez specjalistę na podstawie indywidualnej reakcji skóry na zabieg. Im większa reakcja skóry, tym większe odstępy pomiędzy zabiegami.

Zapraszamy do obejrzenia efektów laserowego usuwania tatuaży i makijażu permanentnego na naszej stronie w postaci  filmów.

Więcej na temat laserowego usuwania tatuażu i makijażu permanentnego można przeczytać w artykule  Laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego

Usuwanie makijażu permanentnego za pomocą specjalnego preparatu

Preparat który wprowadzany jest wgłąb skóry, wiąże cząsteczki barwnika i "wciąga" je na powierzchnię skóry w postaci strupka. Metoda stosowana jest w ostateczności, najczęściej do usuwania jasnego cielistego pigmentu, który nie ma szans być usunięty przez laser. Klientki nie chcą korzystać z tej metody, ponieważ widoczny nieestetyczny strupek, którego nie można w żaden sposób zamaskować przez kilka dni przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Czasem jest to niestety jedyna droga, która staje się koniecznością.

Kamuflaż

Jest to technika wykorzystywana w ostateczności, kiedy zabiegi usuwające barwnik ze skóry nie przyniosły pożądanych efektów. Polega na nałożeniu na skórę pigmentów zbliżonych odcieniem do koloru skóry. Technika wymaga olbrzymiego doświadczenia ze strony osoby wykonującej zabieg, w przeciwnym razie narazić możemy się na posiadanie żółtej nieestetycznej plamy na twarzy, której usunięcie może być w przyszłości niemożliwe. Kamuflaż stosuje się do zamaskowania absolutnych resztek makijażu - nie da się nim zamalować czarnej krzywej kreski czy ciemnych brwi.